Space Painting – jak nauczyć się tej techniki, co będzie potrzebne i gdzie sprzedawać swoje prace?

Technika nie jest trudna i bardzo łatwo się jej nauczyć. Jednak samemu będzie Ci bardzo trudno opanować chociażby podstawy, dlatego podaję kilka przydatnych filmików, które przedstawiają wykonanie kilku łatwych obrazów:

Mimo iż większość z nich jest w języku angielskim to nie jest to przeszkodą. Ważny jest obraz i kroki jakie zostają wykonane w wideo. Z pewnością każdy sobie z tym poradzi.

To tylko przykładowe widea, w serwisie You Tube znajdziesz ich o wiele więcej. Masz więc w czym wybierać i z czego się uczyć.
Poza tym warto trochę poeksperymentować i samemu tworzyć własne i oryginalne dzieła, próbować nowych rzeczy, sposobów i koncepcji.
Co będzie nam potrzebne
Do tworzenia obrazów techniką Space painting będą Ci potrzebne spraye. Można zakupić takie na allegro bądź w sklepie plastycznym. Warto zaopatrzyć się w kilka kolorów, ponieważ nie wiesz jaki kolor Ci się przyda w trakcie pracy. Ponadto musisz kupić papier kredowy – jest to papier śliski, używany np. do drukowania ulotek. Dodatkowo powinieneś wyszukać różnego rodzaju starych pokrywek w kształcie okręgu ( najlepiej pokrywki od garnków, talerzyki, kubeczki i inne), długą, cienką deskę, stare gazety itp. Obowiązkowo jednorazowe rękawiczki oraz maseczkę, ponieważ opary farby mogą być groźne dla Twojego zdrowia.
W jakich miejscach sprzedawać swoje prace
Standardowo twórcy sprzedają swoje dzieła w centrum miasta. Po prostu znajdują dobre miejsce (wolną przestrzeń oraz z wieloma przechodniami), rozkładają materiały i wykonują obrazy na żywo, które potem sprzedają zainteresowanym. W szczególności wielu turystów kusi się na zakup takiego obrazu na pamiątkę. Sprzedawać możesz praktycznie w każdym mieście. Popularne są: Warszawa, Trójmiasto, Toruń, Poznań, Kraków i wiele innych większych miast.
Oczywiście swoje prace możesz sprzedawać również w Internecie. Zarówno w serwisie Allegro jak i galeriach artystycznych czy na prywatnej stronie WWW.

Leave a Reply

*

Current month ye@r day *